Nowe modele instrumentów podologicznych RUCK®

Jakość bez kompromisu!
Wszystkie instrumenty podologiczne RUCK® wyróżniają się niezwykłą precyzją wykonania, najlepszą jakością stali oraz udoskonalonymi modelami.
Do nich należą cążki w ergonomicznej formie, uchwytem trapezowym i optymalnie wyprofilowanych ostrzach.

nowe modele cążek podologicznych

nowe modele cążek podologicznych

 

Mowa o cążkach satynowanych, gdzie poprzez pasywację i matowienie stali wyeliminowano związki niklu na tych narzędziach.
Cążki te mają idealnie dopasowane skrzydełka do dłoni. Skrzydełka inaczej uchwyt ma kształt trapezu. Forma ta doskonale dopasowuje się do palców. Ma to bezpośredni a zarazem pozytywny wpływ na rozłożenie siły i pracę ścięgien palców. Narzędzia te trzyma się pewnie i wygodnie, a praca nimi jest niezwykle łatwa. Ściśnięcie skrzydełek przy obcinaniu paznokci jest pewne i lekkie.

Zdaniem technologów z działu rozwoju w firmie RUCK® skrzydełka cążek powinny być gładkie. W porównaniu do narzędzi z uchwytami ryflowanymi i grawerowanymi, cążki z gładkimi uchwytami łatwiej się czyści, dezynfekuje i sterylizuje. Lepiej też przylegają do dłoni.

RUCK®-cązki forma trapezowa

cążki RUCK® – uchwyt forma trapezowa

 

Wyprofilowane ostrza cążek RUCK® oddają idealne cięcie. Dotyczy to zarówno obcinania paznokci cążkami czołowymi jak i cążkami do skórek i do wrastających paznokci.

narzędzia RUCK®

 

Wszystkie cążki firmy RUCK® mają oznaczenie CE produktu medycznego i wyróżnione są certyfikatami z najwyższymi normami ISO 9001/2000 i ISO 13485.

znak jakości RUCK®

znak jakości RUCK®

 

Cążki podologiczne RUCK® zanim trafią do klienta przechodzą bardzo dokładną kontrolę jakości.
Produkowane są z najlepszej stali nierdzewnej. Ich produkcja w dużej części wykonywana jest ręcznie.
Dla przykładu jedna para cążek potrzebuje 50 cykli produkcyjnych i przechodzi przez 150 do 180 rąk w czasie produkcji. Instrumenty te poddawane są specjalnemu procesowi hartowania. Są pieczołowicie polerowane i dokładnie ostrzone. To najwyższej klasy narzędzia podologiczne.

 

Zobacz wszystkie narzędzia i instrumenty RUCK® w sklepie internetowym
RUCK® – narzędzia podologiczne.