Czyżby miód w BIO kosmetykach peclavus® był veganem?

Na targach w Monachium do ekspozycji najnowszych produktów PECLAVUS® WELLNESS podchodziło wielu specjalistów, szczególnie masażystów, kosmetyczek i kosmetologów działających w gabinetach DAY SPA&WELLNESS. Aktualnie obserwuje się szybko rosnący trend związany z powrotem do naturalnych kosmetyków. Coraz więcej ludzi chce korzystać z bezpiecznych, 100% naturalnych produktów wegańskich.

Wielu odwiedzających stoisko RUCK® i peclavus® podziwiało nie tylko sam wystrój stoiska i bogatą ofertę, ale także niespotykane kompozycje zapachowe i właściwości 100% naturalnych kosmetyków peclavus®. Znaleźli się i tacy, których zaintrygował skład kosmetyków o nazwie Macadamia – Honig (orzechy makadamia i miód). Padło pytanie jak to możliwe, żeby kosmetyk zawierający miód kwalifikowany był jako produkt wegański?

Dla przypomnienia produkty oznakowane jako VEGAN nie mogą zawierać jakichkolwiek sztucznych, chemicznie uzyskanych składników, oraz nie mogą też zawierać produktów pochodzenia zwierzęcego (np. miód, mleko, jogurt).
Odpowiedź na pytanie dotyczące kosmetyków polecanych osobom potrzebujący uspokojenia i relaksu, zawierające nazwy Macadamia – Honig (orzechy makadamia i miód) brzmi:

Miód pozyskiwany przez pszczoły nie znajduje się w składzie tych kosmetyków. Zapach miodu uzyskano przez odpowiednio dobraną kompozycję zapachów olejków eterycznych, które są olejkami czysto wegańskimi. Są one oczywiście 100% naturalnymi. Umieszczenie znaku logo niezależnego instytutu certyfikującego NATRUE na opakowaniach kosmetyków peclavus® jest jak najbardziej zasadne.

peclavus® seria WELLNESS składa się wyłącznie z kosmetyków opartych na w 100% certyfikowanych, naturalnych i biologicznych składnikach. Spełnia najwyższe wymogi pod kątem bezpieczeństwa i zdrowia. Ponad to kosmetyki wyróżniają się takimi właściwościami jak lepkość i gładkość. Zastosowane w nich naturalne mieszanki zapachowe prawdziwie pobudzają ciało i zmysły tworząc niezapomniany klimat i doznania klientek w gabinetach odnowy biologicznej.

 

 

Czym wyróżniają się kosmetyki peclavus® WELLNESS?

 • Każdy produkt jest kontrolowany przez niezależne instytucje certyfikujące (non-profit-Organisation) objęte w NATRUE.
 • Na opakowaniach widnieje znak światowej marki certyfikującej NATRUE.
 • Zawierają naturalne i biologiczne składniki.
 • Produkcja przyjazna dla środowiska.
 • Łagodny proces wytwarzania.
 • Nie zawierają syntetycznych zapachów ani komponentów koloryzujących.
 • Są wolne od składników ropopochodnych (parafina, PEG , Propyle, alkyle itd.).
 • Nie zawierają olei silikonowych.
 • Końcowe produkty oraz naturalne składniki roślin nie są poddawane promieniowaniu.
 • Nie zawierają genetycznie modyfikowanych składników.
 • Nie są testowane na zwierzętach.

 

 

Ofertę tych kosmetyków można znaleźć w dziale WELLNESS (link) lub w kolorowym katalogu wiernie przetłumaczonym na j. polski.

 

 

Przeczytaj jeszcze ciekawy artykuł: „Prestiżowa nagroda – 1 miejsce dla RUCK-PECLAVUS.”.
Zapraszamy.