Żyły są w porządku, wszystko jest w porządku – tak wprawia się zmęczone nogi w ruch.

Zdumiewające, 90 procent wszystkich dorosłych cierpi na zmiany żylne – i często nie mają pojęcia, co to jest! To sprawia, że ​​zaburzenia żylne są jedną z najczęstszych chorób w krajach zachodnich. Co druga osoba w wieku od 30 do 49 lat ma już objawy wskazujące na zmiany żylne. Im wcześniej te zmiany zostaną wyleczone, tym lepsze są szanse na bezobjawowe życie w starszym wieku.

Zmęczone, opuchnięte latem nogi lub niebieskawe pajączki to wyraźne oznaki, że Twoje żyły nie pracują najlepiej. Skargi, które się z tym wiążą, nie są w żaden sposób nieszkodliwe. Nieleczone mogą raczej rozwinąć się w poważną niewydolność żylną, a ostatecznie w przewlekłą niewydolność żylną. Konsekwencje wahają się od żylaków po owrzodzenia żylne nóg.

Grafika - żyły i ich prawidłowa praca.

Dziedziczne i osobiste czynniki ryzyka

Zaburzenia żylne powstają, gdy żyły tracą elastyczność, zastawki żylne są uszkodzone lub pompa mięśniowa nie działa prawidłowo. Następnie pojawia się nagromadzenie krwi w nogach i opisane objawy. Przyczyny tego mogą być różne. Najczęstszymi czynnikami ryzyka są predyspozycje dziedziczne i zaawansowany wiek. Ale również brak ruchu, otyłość i częste siedzenie lub stanie mogą sprzyjać przekrwieniu żył w nogach i stanom zapalnym, a tym samym trwale uszkodzić funkcję żył.

Ćwiczenia i masaże oraz ukierunkowana pielęgnacja stóp i żył

Często osoby dotknięte chorobą nie mogą zinterpretować pierwszych oznak przewlekłego osłabienia żylnego. Pomoc jest potrzebna tylko wtedy, gdy objawy mają wpływ na codzienne życie. Bardzo łatwo jest zapobiec dolegliwościom żylnym na wczesnym etapie. W szczególności regularne ćwiczenia rozluźniają żyły, aktywują pompę mięśniową, a tym samym wspomagają powrót krwi. Każdy, kto musi dużo stać i siedzieć w pracy, może wspierać zdrowie żył dzięki masażom stóp i nóg oraz naprzemiennym kąpielom. Jeśli jednak żyły są już zbyt mocno zniszczone, niezbędne są środki terapeutyczne.

Jak wspomagać swoje żyły. Rozwiązania RUCK dla zdrowia żył

Istnieje wiele opcji leczenia aktywującego przewlekłej choroby żylnej. W zależności od celu terapii można je ze sobą łączyć w celu złagodzenia objawów i dolegliwości, poprawy obrzęków i zmian skórnych oraz zapobiegania postępom choroby. W szczególności wykazano, że naturalne składniki aktywne liści czerwonej winorośli naprawiają ściany żył. Przyczyniają się do wzmocnienia tkanki łącznej naczyń, a tym samym zapobiegają gromadzeniu się wody w tkance.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wspaniałych kosmetyków prawdziwie naturalnych, zawierających składniki aktywne liści czerwonej winorośli na www.peclavus.pl