Perfekcyjne narzędzia – 5 czynników

Jak możesz zoptymalizować efektywność, ergonomię i opłacalność podczas dokonywania wyboru?

Znasz sytuację. Potrzebujesz nowych instrumentów, ale nie wiesz, co wybrać? Niezależnie od tego, czy chodzi o cążki czołowe, cążki do obcinania paznokci, czy cążki do usuwania narożników paznokci: należy zachować szczególną ostrożność przy wyborze instrumentów. Na pierwszy rzut oka bogactwo dostępnych produktów i producentów wydaje się przytłaczające, tak że tak naprawdę nie wiesz, który produkt chcesz wybrać.

Dzięki poniższym wskazówkom chcielibyśmy wesprzeć Cię w znalezieniu idealnego instrumentu dla Ciebie w sześciu krokach. Pamiętaj o tych czynnikach przy następnym zakupie instrumentu, a masz gwarancję, że znajdziesz odpowiedni instrument!

5 najważniejszych kryteriów podczas zakupu instrumentu.

  1. zastosowanie
  2. jakość
  3. ergonomia
  4. rozmiar instrumentu
  5. preferencje osobiste

1. Do czego ma służyć narzędzie.

Do głównych prac począwszy od paznokcia po pięty znajdziesz dużą liczbę instrumentów, z których niektóre są używane w nakładających się obszarach. Poniższa grafika przedstawia przegląd możliwych rejonów zastosowania instrumentów i może ułatwić wybór odpowiedniego narzędzia. Szczególną uwagę przywiązujemy do codziennych zabiegów. Narzędzia i zakresy ich zastosowania, np. do technik specjalnych, takich jak korekta paznokci, można znaleźć w naszej ofercie.

2. Zwróć uwagę na jakość.

Najlepsza skuteczność, dobre prowadzenie i długa żywotność to zalety instrumentów o najwyższej jakości. Dobry instrument pozwala na szybszą pracę i jest w równym stopniu bezpieczny zarówno dla zdrowia jak i portfela. Niezależnie od osobistych preferencji, cechy te są dobrymi wskaźnikami długoterminowej satysfakcji.

Cechy jakościowe instrumentu:

  • Jakość „made in Germany”
  • Wykonany ze stali nierdzewnej
  • Wymienne sprężyny zapewniające stały naciąg

*Duża liczba naszych instrumentów RUCK® spełnia wymienione kryteria jakości

Wysokiej jakości elektropolerowanie tworzy gładszą i czystszą powierzchnię, przez co zwiększa się skuteczność czyszczenia i sterylizacji, a także zwiększa się odporność na korozję.

3. Jak najbardziej ergonomiczny

Nie sposób przecenić znaczenia ergonomii w gabinecie – najlepszej z możliwych.
Oprócz ergonomicznego wyposażenia, od mebli po szkło powiększające, niezbędne są ergonomicznie ukształtowane narzędzia, aby uniknąć przeciążania mięśni, stawów i nerwów. Cążki i cęgi do cięcia z trapezowymi rękojeściami skutecznie odciążają dłoń. Nie mają krawędzi, są szersze i spłaszczone na zewnątrz, nacisk dłoni trzymającej jest rozłożony na większej powierzchni. Precyzyjnie obliczone promienie uchwytów zapewniają optymalne przenoszenie mocy, a cięcie jest łatwe i precyzyjne. Lekkie instrumenty, takie jak sondy lub pilniki narożne, są wyposażone w wydrążone uchwyty i antypoślizgowe profile uchwytów. Ponieważ każdy gram, którego nie musisz podnosić, oszczędza Twoje nadgarstki, ramiona, barki i kręgosłup.

4. Wybierz właściwy rozmiar

Wiele regularnych czynności, takich jak obcinanie paznokci u nóg, wymaga znacznej siły. Jednym ze wskaźników dobrej lub gorszej transmisji mocy jest między innymi wielkość narzędzia. Im mniejszy instrument, tym większy wysiłek wymagany przez specjalisty. Zaleca się wybór cążek tnących o jeden rozmiar większych nawet przy małych dłoniach. Dłuższa dźwignia oszczędza siłę, a praca często postępuje szybciej. Większy instrument jest zatem łatwiejszy w użyciu, bardziej ergonomiczny i zapewnia skuteczność działania. Mimo zaleceń wybór odpowiedniego rozmiaru instrumentu to indywidualna decyzja. Rozmiar instrumentu musi współgrać z praktyką. Wskazówka: Nie tylko same instrumenty, ale także postawa podczas pracy jest niezwykle ważna dla Twojego zdrowia. Odkryj ekscytujące posty na blogu, takie jak „Ergonomia – więcej niż tylko słowo” lub „Ergonomiczne przykazania dla podologa”.

5. Uwzględnij osobiste preferencje.

Do podobnych działań zabiegowych można często używać różnych instrumentów. Celem jest tutaj zbadanie możliwych alternatyw i podjęcie decyzji, czy chcesz użyć oddzielnego instrumentu dla każdego zakresu zastosowania, czy użyć tego samego instrumentu do podobnych zabiegów we wszystkich zakresach. Każdy, kto postępuje w sposób refleksyjny, unika błędnych lub zbędnych zakupów. Z biegiem czasu i wraz z rosnącym doświadczeniem każdy specjalista rozwija swoje upodobania, czy to długość ostrzy, czy kształt rękojeści. Niemniej jednak ważne jest, aby raz po raz zastanowić się nad procesami pracy: Czy mogę pracować szybko i precyzyjnie na moim instrumencie? Jak wygląda zużycie mojego instrumentu? A jak radzi sobie moje ciało z dużym obciążeniem?

Proces selekcji na przykładzie skracania paznokcia

Przeznaczenie: skracanie paznokci

Jakość: Solidny i nierdzewny instrument ze stali nierdzewnej, łatwe czyszczenie, stałe napięcie sprężyn

Ergonomia: mniejszy wysiłek podczas cięcia, bez poprawiania chwytu i bez przesuwania w dłoni.

Rozmiar instrumentu: Zalecana większa długość rękojeści

Preferencje osobiste: cążki do paznokci, narzędzia z dwoma końcówkami tnącymi

Zalecane narzędzie: RUCK® Cążki czołowe trapezowe

Proces selekcji na przykładzie tamponowania w wale paznokciowym

Przeznaczenie: tamponowanie

Jakość:  Solidny i nierdzewny instrument ze stali nierdzewnej, niska skłonność do zabrudzeń, łatwy do czyszczenia

Ergonomia: łatwa obsługa, antypoślizgowy uchwyt.

Rozmiar instrumentu: standardowa długość

Preferencje osobiste: sonda dwustronna klasyczna, zaokrąglone dłutko do żłobienia, cienki frez diamentowy, przyrząd podwójny bez ostrych krawędzi.

Zalecane narzędzie: RUCK® Podologiczna sonda dwustronna

Dotknij i wypróbuj wszystkie narzędzia w świecie doświadczeń RUCK.

Przekonaj się, jak instrumenty prawdziwej jakości perfekcyjnie mieszczą się w Twojej dłoni. Nasz zespół obsługi klienta RUCK z przyjemnością poświęci dla Ciebie czas.

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu stacjonarnego lub sklepu online (link) autoryzowanego partnera RUCK w Polsce Lady’s Nails Cosmetics, Żory ul. św. Stanisława 17.

Przeczytaj też Świat Przygód RUCK – doświadcz porad w nowym wymiarze.