Uczucie naturalnie wypielęgnowanej skóry

Nasza skóra to nie tylko powłoka ochronna, ale także zwierciadło naszego zdrowia i naszej duszy. Ponieważ skóra jest tak ważna dla dobrego samopoczucia, należy o nią dbać. Nie tylko wtedy, gdy pojawiają się podrażnienia i zmarszczki, ale od najmłodszych lat i to codziennie.

Nie każda skóra jest taka sama

Właściwości skóry różnią się w zależności od osoby, a nawet od obszaru skóry. Skóra stóp, nóg i ramion ma niewiele gruczołów łojowych i ma tendencję do wysychania i łuszczenia się. Natomiast skóra twarzy i pleców może błyszczeć i tworzyć zanieczyszczenia z nadmiaru sebum. Jednak u wielu osób warstwa ochronna sebum na twarzy jest zbyt cienka. Skóra ma wtedy tendencję do zaczerwienienia i uczucia ściągania. Cienka warstwa tłuszczu na skórze tworzy naturalną barierę przed utratą wilgoci i szkodliwymi drobnoustrojami. Zdrowa skóra jest jędrna, miękka, promienna i z pełną mocą spełnia swoją funkcję ochronną. Stres, wpływ środowiska i złe odżywianie w widoczny sposób wpływają na naszą skórę. Jeśli nie radzimy sobie dobrze, skóra jest blada i łuszcząca się, skłonna do wyprysków, a nawet wysypek. Wraz z wiekiem zmniejsza się elastyczność i zdolność do regeneracji skóry.
Ponieważ coraz lepiej rozumiemy, jak działa skóra, możemy zastosować specjalne składniki pielęgnacyjne, które pomogą jej odzyskać równowagę oraz zachować piękną i elastyczną skórę na długi czas.

Czy kremy i maści naprawdę mogą pomóc?

Nawilżająca pielęgnacja poprawia elastyczność skóry i zmniejsza zmarszczki. Produkty z mocznikiem pielęgnują suchą skórę stóp. Bogata, regenerująca pielęgnacja dostarcza skórze cennych składników odżywczych i może spowolnić proces starzenia. We wszystkich przypadkach, jeśli znasz swoją skórę i jej „problematyczne obszary”, możesz wiele zrobić dzięki odpowiedniej pielęgnacji, aby przez długi czas była promienna, gładka i elastyczna. Właściwa pielęgnacja skóry może nie tylko zwalczać skutki wpływu zanieczyszczenia naturalnego środowiska na skórę i starzenia się skóry. Oczyszcza brud i usuwa martwy naskórek, oczyszcza pory i chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV – główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry.

Ochraniaj skórę za pomocą aktywnych składników roślinnych.

Ludzkość od tysięcy lat używa naturalnych substancji i esencji pielęgnacyjnych, aby zachować zdrową i elastyczną skórę. Moc roślin była wykorzystana już bardzo wcześnie. Natura wypracowała niesamowity repertuar złożonych substancji, które są dobre dla naszej skóry w każdej sytuacji. Niestety, wraz z pojawieniem się kosmetyków przemysłowych opartych na parafinie, ta wiedza o roślinach została nieco zapomniana. Niesłusznie, ponieważ wiele przemysłowych substancji pielęgnacyjnych zastępuje własne funkcje regeneracyjne skóry zamiast je wspomagać. Kosmetyki prawdziwie naturalne natomiast wykorzystują moc roślin do długoterminowego wspomagania procesów skóry. Świat roślin dostarcza nam substancje odżywcze, których sposób działania jest tak złożony, że żadne laboratorium na świecie nie jest w stanie ich odtworzyć. Przykładowo „naturalny antybiotyk” propolis czy oleje roślinne, które są całkowicie wchłaniane przez skórę i dzięki temu mają głębokie działanie.

Naturalnie z RUCK

Dowiedz się, co jest w środku: większość produktów do pielęgnacji skóry RUCK® beautykultur lub PECLAVUS® wykorzystuje wyłącznie naturalne substancje biologiczne, które zostały pozyskane w delikatnych procesach produkcyjnych i po użyciu można je łatwo przywrócić do naturalnego cyklu. Na przykład peeling uwalniający skórę z martwego naskórka NIE zawiera mikroplastików, oczyszcza ją w naturalny sposób.

Polecamy artykuł pt. Kosmetyki naturalne w trendzie – Aktualne badanie NATRUE