Czym jest srebro w kosmetykach?

Wykorzystywanie srebra do pielęgnacji ciała znane było nawet w pradawnych czasach. Już 5000 lat przed Chrystusem dodawano je do wody w celu ochrony przed szkodliwymi mikroorganizmami i w celu zahamowania rozwoju bakterii.

Czytaj dalej

Dziś srebro przeżywa swój renesans. Zarówno w jubilerstwie jak i w medycynie a także w kosmetyce srebro jest ciągle potrzebne i odgrywa w tych dziedzinach ważną rolę. Udowodnione jest np. to, że jony srebra znajdujące się w plastrach opatrunkowych przyspieszają gojenie ran. Mikrosrebro zawarte w produktach pielęgnacyjnych skutecznie neutralizuje przykre zapachy i przeciwdziała irytacjom skóry.

Ciekawostka:
Średnica jednej mikro cząsteczki srebra wynosi zaledwie kilku milionową część jednego milimetra.

Microsrebro jest z kolei około 500 razy większe od pory ludzkiej skóry. Sprawia to, że nie może ono przenikać do jej głębszych warstw. Działa więc tylko tam, gdzie powinno efektywnie działać.
Przeciwieństwem do mikrosrebra są znacznie mniejsze cząsteczki nanosrebra. Te jakże kontrowersyjne cząsteczki mogą mieć negatywny wpływ na strukturę komórkową skóry. Nanosrebro dlatego że jest dużo mniejsze, potrafi przedostać się głębiej. Przez to prowadzi do uformowania się szkodliwych wolnych rodników w komórkach. Pojawiają się też zmiany w kształcie i ilości białek. Działanie nanosrebra wiąże się z poważnymi chorobami takimi jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona (źródło: http://www.cosmeticsdesign-europe.com/Formulation-Science/Research-into-nanosilver-leads-scientists-to-give-warning#).
Z tego względu nanosrebro nie jest używane w kosmetykach peclavus®.

peclavus PODOdiabetic Fusscreme Silber

 

Mikrosrebro wzmacnia i chroni skórę. Cząsteczki srebra podobne do gąbczastej powłoki skutecznie eliminują bakterie i grzyby u samej podstawy. Kosmetyki zawierające mikrosrebro nadają się w zasadzie do wszystkich typów skóry. Badania konsumenckie wykazują, że substancje są bardzo dobrze tolerowane i mają długi czas działania przeciw zarazkom. Mikrosrebro skutecznie działa nawet przeciw opornym bakteriom. Polecane jest dla osób mających suchą skórę, skazy lub cierpiących na łuszczycę Neurodermitis. Bardzo dobrze przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom stóp.

peclavus® jest certyfikowanym kosmetykiem w 100% naturalnym. Zawiera mikrosrebro.
Nie zawiera nanosrebra.
W serii peclavus® PODOdiabetic znajdują się zarówno kremy, preparaty w sprayu oraz płyny do kąpieli stóp.
Więcej na temat tej znakomitej serii można doczytać w opisach wybranych produktów na stronie www.peclavus/PODO (link).