PECLAVUS – dlaczego kosmetyki naturalne?

Nie wszystkie substancje zawarte w kosmetykach nadają się do prawidłowej pielęgnacji i utrzymania zdrowej skóry. Żeby dojść do takiego wniosku nie koniecznie trzeba być biochemikiem.
Najlepsze kosmetyki są oparte na składnikach naturalnych.

Czytaj dalej

Nasza skóra posiada ogromne możliwości regeneracyjne. Aby zachować jej zalety powinna otrzymać właściwą pielęgnację.
Nie wszystkie substancje zawarte w kosmetykach nadają się do prawidłowej pielęgnacji
i utrzymania zdrowej skóry. Żeby dojść do takiego wniosku nie koniecznie trzeba być biochemikiem. Najlepsze kosmetyki są oparte na składnikach naturalnych. Certyfikacją takich kosmetyków zajmują się specjalne urzędy, takie jak np.: NATRUE czy BDIH. To one mają odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzania testów, kontroli i wydawania certyfikatów bezpieczeństwa.

Istotna różnica
W tradycyjnych kosmetykach często znajdują się substancje chemiczne, które zastępują naturalne właściwości i funkcje skóry. W ten sposób skóra, na którą aplikuje się tego typu kosmetyki zapomina o własnych funkcjach a jej działanie staje się znacznie wolniejsze. W przeciwieństwie do nich, kosmetyki oparte na składnikach pochodzenia roślinnego, nie zastępują naturalnych funkcji skóry, lecz długotrwale wspomagają jej własne procesy odbudowy. Kosmetyki konwencjonalne nawet w dzisiejszych czasach, mogą jeszcze zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia. Niektóre z nich mogą nawet posiadać działanie rakotwórcze.
Kolejnym aspektem jest to, że kosmetyki konwencjonalne nie są przyjazne dla środowiska naturalnego, w którym żyje człowiek. Dla przykładu, niektóre syntetyczne cząsteczki znajdujące się w peelingach wraz z wodą trafiają do kanalizacji, tym samym przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska.

Na dobrej drodze
Niestety termin KOSMETYKI NATURALNE nie jest prawnie chroniony, jak np. żywność BIO. Istnieje niebezpieczeństwo domniemanego terminu EKO tłumaczonego jako „zielone marketingowe oszustwo” (greenwashing), która błędnie podpowiada konsumentowi, że dany produkt zawiera naturalne składniki. Trzeba więc posiadać odpowiednią wiedzę, by z wypisanych na opakowaniu składników wyciągnąć właściwe wnioski. Dlatego najprościej jest wyszukać znak / logo uznanej na świecie marki certyfikującej kosmetyki naturalne. Przykładem jest peclavus®, gdzie na opakowaniu znajduje się pieczęć NATRUE. Od wielu lat przekonywały nas trwałość oraz ogromne właściwości zdrowotne naturalnych składników. Wysoki standard produkowanych przez nas kosmetyków peclavus basic sprawia, że od 10 lat ta marka z dumą może być oznaczona znaną na całym świecie pieczęcią NATRUE.


Katrin Ruck i Krystel van Hoof (NATRUE) na targach poświęconych kosmetykom naturalnym.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do strony www.peclavus.pl
oraz do NATRUE  w wersji angielskiej.