Jeden dzień w Szkole Podologii RUCK – film wideo

Na kilka pytań odpowiada Sandra Weller – jedna z wielu przyszłych specjalistek podologii, korzystająca z wiedzy doświadczonej kadry nauczycieli, podologów i lekarzy wykładających w znanej Szkole Podologii RUCK®.

Czytaj dalej

Sandra Weller mieszka w mieście Stuttgart. Do szkoły w Neuenbürg dojeżdża samochodem. Dojazd zajmuje jej ponad godzinę w jedną stronę.
Tak wcześnie na nogach? – tak, w czasie jazdy z przyjemnością słucham mojej ulubionej muzyki.

W szkole powiązane są wiadomości teoretyczne z praktycznymi i to jest idealne. Trudniejsze zagadnienia są bardzo dobrze objaśnione.

Jaki jest kontakt z innymi słuchaczami? – w naszej grupie są osoby w różnym wieku. Mimo tego możemy razem żartować i śmiać się, zawsze jest o czym porozmawiać.

Higiena jest bardzo ważna. Czy szkoła jest odpowiednio wyposażona? – tak, zarówno z punktu widzenia technicznego jak i produktowego. Począwszy od dezynfekcji rąk po dezynfekcję i sterylizację narzędzi wszystko jest dokładnie tłumaczone, pokazane i indywidualnie ćwiczone.

Bardzo praktyczne są karty pacjenta, w których znajduję pełny obraz stóp i plan konkretnych terapii pacjentów. W obrębie medycznym są one bardzo ważnym dokumentem.

Jest Pani gotowa do przyjmowania pacjentów? – tak, to sprawia mi wielką przyjemność. Lubię bezpośredni  kontakt z klientem i pacjentem. Postawa i mobilność szczególnie u nieco starszych osób jest ważnym aspektem, który testujemy przed każdym zabiegiem.

Czy klienci lubią kąpiel stóp? – tak, oni to uwielbiają. To bardzo dobrze przygotowuje stopy do zabiegu. Klientom przynosi to wiele przyjemności.

Czy w czasie ćwiczeń praktycznych jest wszystko pod ręką? – tu nie ma kompromisu. Narzędzia zawsze znajdują się w zasięgu ręki. Fotel na którym wygodnie i bezpiecznie siedzi pacjent ma możliwość takiego ustawienia by można było ergonomicznie pracować.

Czy denerwują Panią prace porządkowe? – tego nie mogę potwierdzić, ponieważ higiena i dezynfekcja w gabinecie podologicznym powinna być na pierwszym planie.  Jako klientka na pewno chciałabym przebywać w czystym pomieszczeniu.

W szkole RUCK® każdy dzień nauki dostarcza mi ogromny zastrzyk wiedzy do wykorzystania w przyszłości.
Dla mnie jest to bardzo ważne. Dlatego właśnie zaufałam nauczycielom tej szkoły.

Zapraszamy na 5 minutowy film. Wystarczy kliknąć w obrazek.

Zachęcamy jeszcze do zapoznania się z innymi aktualnościami np.:
Know-how w firmie RUCK®