Sędziwa rolka z wieloma zaletami

Dla wielu jest niezastąpiona. Szczególnie zaś dla osób z deformacjami jak haluksy albo płaskostopie. Ćwiczenia na tej rolce są bardzo proste i może je wykonywać praktycznie każdy. Przed telewizorem albo np. w czasie pracy biurowej. Wystarczy temu poświęcić tylko 5 min. dziennie.

Specjalny, odpowiednio profilowany kształt drewna ma wytoczone rowki zastępuje chodzenie po nierównych powierzchniach.
Nierówne podłoża aktywują mięśnie stóp, wzmacniają ich ścięgna i więzadła.
Nastająca era modnych, często niewygodnych butów koślawi, zniekształca i doprowadza do wielu bolesnych dolegliwości na stopach. Nie mówiąc już o konsekwencjach z tego płynących, np. skrzywienie kręgosłupa, dodatkowe obciążenia kończyn dolnych itd. Na problemy związane ze stopami narzekają coraz to młodsze grupy ludzi, nawet dzieci.

Rolka do masażu stóp w dzisiejszych czasach jest idealnym przyrządem dla ludzi dbających nie tylko o swoje stopy, ale o ogólnie pojęte zdrowie.
Rolkę do gimnastyki stóp mogą wykorzystywać osoby w każdym wieku – dzieci, osoby w wieku dojrzałym i osoby starsze. Bez problemu mogą korzystać z niej diabetycy. Nawet sportowcy powinni korzystać z możliwości ćwiczenia na ROLO.

Jeden z najstarszych przyrządów do ćwiczeń stóp w 1956 roku wymyślił Hellmut Ruck senior.
Tak więc rolka ROLO ma już prawie 62 lata i jak dotąd nie wynaleziono lepszej.

Warto zapoznać się z prostymi ćwiczeniami na tej rolce. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi informacjami o rolce do masażu stóp ROLO (link).

 

Przeczytaj poprzednie aktualności np. „Wygląd gabinetu kosmetycznego i podologicznego”.
Zapraszamy.