20-lecie Szkoły Podologii RUCK®

1998 – 2018
To już 20 lat od oficjalnego otwarcia Szkoły Podologii RUCK®.

O założeniu szkoły podologicznej Hellmut Ruck myślał dużo wcześniej. W 1994 roku powstał plan szkoły, wyposażenia i koncepcja nauczania. Szkoła miała działać zgodnie z przepisami dotyczącymi szkolnictwa w Niemczech oraz zgodnie z ustawą dotyczącą podologii.

Celem miało być wejście w aktywny proces przekształcający dotychczas krótkoterminowe szkolenia w nową formę kształcenia i przygotowania do przyszłościowego zawodu podologa. W tym czasie toczyły się nieraz trudne rozmowy w Sozialministerium (Ministerstwo Spraw społecznych) w Stuttgart dotyczące m.in. przygotowania planu i programu nauczania.

W 1997 roku firma RUCK®przeprowadziła się w nowe miejsce do miasta Neuenbürg, gdzie przygotowano szkołę podologii według wcześniejszych założeń.

W 1998 roku rozpoczął się pierwszy nabór a tym samym rozpoczęto 2-letnią szkołę podologii. Studenci oprócz teorii mogli ćwiczyć na „prawdziwych” pacjentach w dodatku w oddzielnych boksach gabinetowych.
W roku 2000 prywatna Szkoła Podologii RUCK®została wpisana na listę szkół o charakterze państwowym. Tak więc studenci pierwszego rocznika mogli zdawać już egzamin państwowy.

Dziś Szkoła Podologii RUCK® jest nowoczesną, optymalnie wyposażoną szkołą dającą możliwość zdobycia przyszłościowego zawodu jakim jest zawód podolog. Szkoła działa na oddzielonym od innych działów piętrze w nowoczesnym budynku. Jest wyposażona w sale naukowe i konferencyjne. Ćwiczebne gabinety podologiczne są wyposażone w najnowszy sprzęt. Nauczycielami są doświadczeni podolodzy w wieloletnią praktyką, lekarze różnych dziedzin medycyny, docenci, psycholodzy, pedagodzy i prawnicy.

Obecnie szkołę podologii RUCK® ukończył już 19 rocznik. Wszyscy studenci w ilości 22 osoby ukończyli tę szkołę z wyróżnieniem. Dla firmy RUCK® jest to powód do dumy.

Zobacz jak wygląda jeden dzień w Szkole Podologii RUCK®.

Wejdź na stronę Szkoły Podologii w Żorach