Dezynfekcja i sterylizacja dla podologa mobilnego – propozycja firmy RUCK®

Ciąg sterylizacyjny w gabinecie podologicznym zajmuje przeciętnie od 3 do 5 mb. Zobacz kompaktowe rozwiązanie firmy RUCK®

Ciąg sterylizacyjny w gabinecie podologicznym zajmuje przeciętnie od 3 do 5 mb. W Polsce przepisy sanitarne są bardzo rygorystyczne a gabinety lekarskie, stomatologiczne i podologiczne muszą sprostać tym surowym wymogom. Na szczęście nasze rodzime gabinety podologiczne potrafią dostosować się do aktualnych przepisów.

Firma RUCK® prowadząca specjalistyczne szkolenia również z tej dziedziny i będąca wzorem dla ogromnej grupy podologów w Niemczech zgodnie z obowiązującymi tam przepisami zaproponowała optymalne rozwiązanie dotyczące dezynfekcji i sterylizacji narzędzi podologicznych. Uwzględniła w nim również podologów mobilnych, którzy swoje zabiegi prowadzą tylko lub przeważnie w szpitalach, domach opieki społecznej czy u osób prywatnych w ich mieszkaniach.
Pokazane zdjęcia obrazują możliwość wykorzystania niewielkiej przestrzeni pomieszczenia do przeprowadzania przepisowej dezynfekcji i sterylizacji narzędzi podologicznych.
Wystarczy nawet niecałe 2 mb żeby przeprowadzić dezynfekcję i sterylizację narzędzi. Począwszy od dozowników na rękawice i papierowe ręczniki po zmywak z dozownikami mydła antybakteryjnego i płynem do dezynfekcji rąk.
Dalej widać szafkę, w której znajdują się płyny do dezynfekcji narzędzi, wanienkę do kąpieli narzędzi i zgrzewarkę rękawów do sterylizacji. W szafce jest też wysuwana półka służąca za dodatkowy blat na narzędzia i protokołowanie czynności związanych ze sterylizacją. Na wewnętrznej stronie drzwi od szafki jest widoczny praktyczny plan utrzymania higieny. Na szafce znajduje się autoklaw.
Po wyciągnięciu wysterylizowanych narzędzi od razu można je umieścić w specjalnie oznakowanych pojemnikach i od razu ułożyć je do torby mobilnej.
Tym sposobem podolog mobilny może ułatwić i przyspieszyć sobie pracę.

Powiększ zdjęcia.

sterylizacja mobilna  mobilna sterylizacja Ruck   meble do sterylizacji Ruck

 

Firma RUCK® jest pomysłodawcą wszelkich rozwiązań usprawniających pracę podologów. Warto wykorzystać je w swoich gabinetach podologicznych i poza nimi.

Aby zobaczyć ofertę produktów marki RUCK® wejdź przez ten link do sklepu podologicznego.