RENATUR – powrót do natury

Lakiery do paznokci mówią: do widzenia chemio, witaj natura!

Idzie nowy trend.
W Unii Europejskiej zaczął właśnie panować. To powrót do natury, który związany jest nie tylko z ogólnie pojętą ekologią, ale także ze zdrową żywnością, ubraniami czy kosmetykami.

Czytaj dalej o najnowszych lakierach do malowania paznokci RUCK® RENATUR VEGAN.

Lakiery do paznokci mówią: do widzenia chemio, witaj natura!

RUCK® RENATUR VEGAN

 

Najnowsze lakiery RUCK® RENATUR VEGAN nie zawierają szkodliwych rozpuszczalników obciążających naturalną płytkę paznokcia.
Lakiery te są bezpieczne dla zdrowia. Nie zawierają np. akrylanów, kamfory, kalafonii ani szkodliwego, rakotwórczego formaldehydu, toluenu, który może powodować uszkodzenia nerwów, nerek i wątroby.
Lakiery RUCK® RENATUR VEGAN nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.
Nie zawierają pigmentów pochodzących od zwierząt.
Dla przykładu pigmenty stosowane w standardowych lakierach kolorowych (również w lakierożelach tzw. hybrydach) zawierają Karmin czyli najczęściej stosowany czerwony pigment. Karmin zdobywany jest poprzez miażdżenie nepalskich wszy. Aby pozyskać 1 kg tego pigmentu trzeba zabić 150 000 tych małych zwierząt. Czerwony pigment stosowany jest nie tylko do lakierów czerwonych, ale także do różowych, fioletowych, brązowych i wielu innych.
Z kolei pigmenty zmieniające barwę zawierają Guanin pochodzący z rybich łusek.
Również większość lakierów pielęgnujących, odżywki, oliwki do paznokci zawierają keratynę zdobywaną z zwierzęcych włosów, rogów albo z kopyt.

Jakie właściwości mają lakiery RUCK® RENATUR VEGAN?
Oprócz czystego koloru idealnie się poziomują i perfekcyjnie pokrywają powierzchnię paznokci. Mają ładny, naturalny połysk. Nie żółkną. Są wytrzymałe.

RUCK® RENATUR VEGAN

Idzie nowy trend. W Europie Zachodniej zaczął właśnie panować. To powrót do natury, który związany jest nie tylko z ogólnie pojętą ekologią, ale także ze zdrową żywnością, ubraniami czy kosmetykami.
Świat doświadcza obecnie wiele złego i ponosi dotkliwe skutki niszczenia natury. Jest to spowodowane m.in. przez produkowanie dóbr służących człowiekowi, u których stosowana jest chemia w przeróżnych postaciach.
Niszczenie środowiska naturalnego to niszczenie ludzkości. Świat od dawna bije na alarm.

Odnosząc się do kosmetyków.
Kosmetyki zawierające wiele związków chemicznych mogą jedynie na krótko dawać pozytywny efekt. W dłuższej perspektywie uzależniają, w większości są one szkodliwe dla skóry a nawet dla całego organizmu. Są tańsze w produkcji co tak naprawdę napędza tylko koniunkturę olbrzymim koncernom. Koncerny te raczej nie są zainteresowane przyszłością świata i ludzkości a jedynie zyskiem finansowym.

Ochrona ciągle niszczonego środowiska naturalnego drogo kosztuje całą ludzką populację. Odbudowa natury może okazać się nierealna i niemożliwa jeśli ludzie nie będą świadomi skutków stosowania chemii wokół siebie.

Nasz czytelniku – spróbuj choć na chwilę oderwać się od coraz szybciej płynącego czasu. Zastanów się jak możesz wpłynąć na swoje otoczenie w którym żyjesz. Czy możesz pomóc matce naturze? Czy możesz dać radość tym co przyjdą po Tobie?
My mówimy TAK, możesz – to właśnie od Ciebie najwięcej zależy.

Aby przeczytać pozostałe informacje o lakierach  RUCK® RENATUR VEGAN możesz przejść do działu „Lakiery wegańskie” (link).

Przeczytaj ciekawe informacje: „Czym jest srebro w kosmetykach?”.
Zapraszamy.