Ważny dla wszystkich – zrównoważony rozwój RUCK

Czy zdajesz sobie z tego sprawę, że czasem codzienne decyzje, które podejmuje każdy z nas, nawet te z pozoru małoważne, mogę mieć wpływ na przyszłe pokolenia?

Doskonale rozumie to firma RUCK kierując rozwój swojej firmy w sposób zrównoważony. Widać to bardzo wyraźnie, choćby w ofercie zawierającej np. certyfikowane, prawdziwie naturalne kosmetyki peclavus®. W technologii produkcji opakowań tychże kosmetyków, a nawet w pozyskiwaniu energii potrzebnej do produkcji wytwarzanych produktów.

W dalszej części artykułu znajdziesz więcej bardzo ciekawych informacji na temat szczegółów i rozwiązań wdrożonych w firmie RUCK w celu zapewnienia lepszego życia przyszłym pokoleniom.

Czym jest zrównoważony rozwój?

Skomplikowaną definicję zrównoważonego rozwoju można określić jedna, prostą zasadą – „Żyjmy tak, aby nasze dzieci i wnuki mogły żyć przynajmniej na takim samy poziomie co my.” Idea jest bardzo szlachetną, a co najważniejsze możliwa do zrealizowania, jednak tylko poprzez słuszne decyzje, odpowiednią politykę i zarządzanie.

Firma RUCK kwestie zrównoważonego rozwoju traktuje bardzo poważnie. Zarząd firmy stawia ten element na równi ze kwestią wizerunku firmy czy jakością świadczonych usług. To właśnie dlatego w tej firmie zostały podjęte następujące decyzje i inwestycje:

Certyfikowane kosmetyki naturalne

W kosmetykach konwencjonalnych często stosuje się substancje chemiczne, które mają zastąpić naturalne funkcje ochronne skóry. W efekcie z biegiem czasu skóra staje się „leniwa”. Nie potrafi już sama się regenerować, potrzebuje pomocy z zewnątrz. Kosmetyki naturalne opierają się na składnikach naturalnych pochodzenia roślinnego, dzięki temu wspierają procesy zachodzące w skórze przez długi czas.

Wszystkie produkty peclavus®, które otrzymały certyfikat oraz pieczęć NATRUE (widoczne na opakowaniach), zawierają wyłącznie składniki naturalne pochodzące z certyfikowanych plantacji. Certyfikat NATRUE gwarantuje spełnienie bardzo surowych kryteriów zgodnych z zasadami zrónoważonego rozwoju już na etapie opracowywania receptury aż po cały proces produkcji. Preparaty te nie mogą zawierać żadnych składników pochodzenia petrochemicznego (parafiny, PEG itp.). Więcej o certyfikacie NATRUE.

Z branży stylizacji paznokci warta uwagi jest również wegańska seria lakierów RENATUR by RUCK®  jako naturalna alternatywa tradycyjnych lakierów zawierających wiele szkodliwych dla zdrowia substancji.

Wybór naturalnych składników a także wegańskch lakierów poprawia bezpieczeństwo i zdrowie Twoich klientów. Może również dać szansę na lepsze życie przyszłych pokoleń.

Opakowania

Również na etapie produkcji opakowań firma RUCK wdrożyła zasady zrównoważonego rozwoju. Opakowania na kremy peclavus® wykonywane są z przyjaznego dla środowiska materiału laminowanego, dzięki czemu oszczędza się nawet do 30% surowca. Innowacyjna, zrównoważona koncepcja opakowania została również wdrożona dla nowej serii kosmetyków RUCK® beautykultur.

Energia i ochrona klimatu

Budynki firmy RUCK zasilane są w 100% w „zieloną energię elektryczną”, która jest pozyskiwana z wody. Transport osób między budynkami odbywa się z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne, a stacje ładowania wykorzystują wyłącznie „energię zieloną”.

Firma RUCK inwestuje również w nowoczesne systemy fotowoltaiczne zamieniające energię słoneczną na energię elektryczną. System ten zamontowano na dachu dużego magazynu. Sam budynek ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, czyli najprzyjaźniejszą dla środowiska formą ogrzewania.

Przy transporcie na terenie Niemiec firma RUCK współpracuje wyłącznie z firmami transportowymi, które realizują politykę „GOGREEN”. Oznacza to, że emisje szkodliwych gazów powstające podczas transportu, są ograniczone do minimum.

Wszystkie materiały reklamowe, które powstają w firmie RUCK drukowane są na papierze z certyfikatem FSC lub PEFC, czyli takim, który produkowany jest  wyłącznie drewna ze zrównoważonej gospodarki leśnej.
Zawsze, gdy jest to możliwe a przede wszystkim wykonalne ekonomicznie, RUCK nawiązuje współpracę z lokalnymi firmami, aby ograniczyć wpływ transportu na środowisko.

Lepsze jutro zależy w dużej mierze od decyzji podejmowanych dzisiaj, nawet tych z pozoru małoistotnych, jak np. codzienne zakupy. Poprawiając zarządzanie firmy i podejmując słuszne decyzje – małe, średnie jak również duże firmy mogę zwiększyć szanse, by przyszłe pokolenia również mogły cieszyć się z możliwości, jakie daje nasza planeta.

Lepsze jutro leży w interesie nas wszystkich. Warto o tym pomyśleć już dziś. Wspieraj to, korzyści z tego mają wszyscy.

Zapraszam również do artykułów:
Z ojca na syna – przekazanie firmy”

„Organizacja pracy gabinetu podczas pandemii”