20-lecie Szkoły Podologii RUCK

1998 – 2018
To już 20 lat od oficjalnego otwarcia Szkoły Podologii RUCK.

O założeniu szkoły podologicznej Hellmut Ruck myślał dużo wcześniej. W 1994 roku powstał plan szkoły, wyposażenia i koncepcja nauczania. Szkoła miała działać zgodnie z przepisami dotyczącymi szkolnictwa w Niemczech oraz zgodnie z ustawą dotyczącą podologii.

Celem miało być wejście w aktywny proces przekształcający dotychczas krótkoterminowe szkolenia w nową formę kształcenia i przygotowania do przyszłościowego zawodu podologa. W tym czasie toczyły się nieraz trudne rozmowy w Sozialministerium (Ministerstwo Spraw społecznych) w Stuttgart dotyczące m.in. przygotowania planu i programu nauczania.

W 1997 roku firma RUCK przeprowadziła się w nowe miejsce do miasta Neuenbürg, gdzie przygotowano szkołę podologii według wcześniejszych założeń.

W 1998 roku rozpoczął się pierwszy nabór a tym samym rozpoczęto 2-letnią szkołę podologii. Studenci oprócz teorii mogli ćwiczyć na „prawdziwych” pacjentach w dodatku w oddzielnych boksach gabinetowych.
W roku 2000 prywatna Szkoła Podologii RUCK została wpisana na listę szkół o charakterze państwowym. Tak więc studenci pierwszego rocznika mogli zdawać już egzamin państwowy.

Dziś Szkoła Podologii RUCK jest nowoczesną, optymalnie wyposażoną szkołą dającą możliwość zdobycia przyszłościowego zawodu jakim jest zawód podolog. Szkoła działa na oddzielonym od innych działów piętrze w nowoczesnym budynku. Jest wyposażona w sale naukowe i konferencyjne. Ćwiczebne gabinety podologiczne są wyposażone w najnowszy sprzęt. Nauczycielami są doświadczeni podolodzy w wieloletnią praktyką, lekarze różnych dziedzin medycyny, docenci, psycholodzy, pedagodzy i prawnicy.

Obecnie szkołę podologii RUCK ukończył już 19 rocznik. Wszyscy studenci w ilości 22 osoby ukończyli tę szkołę z wyróżnieniem. Dla firmy RUCK jest to powód do dumy.

Zobacz jak wygląda jeden dzień w Szkole Podologii RUCK.

Wejdź na stronę Szkoły Podologii w Żorach